Od głowy po szyję! - Szkolenie

mgr Jolanta Kosicka

mgr Patryk Kardasz

Termin: 16-17 listopada 2024 roku

Zajęcia w godzinach:

sobota 9-17

niedziela 10-16

Koszt: 800 zł

Cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w przerwach kawowych.

W pierwszym dniu w cenę szkolenia wliczony jest również obiad. Uczestnicy przed rozpoczęciem zajęć otrzymają menu zawierające dwie-trzy zupy i dwa-trzy drugie dania do wyboru.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu

Rejestracja:

Proszę wypełnić i wysłać online poniższy formularz zgłoszeniowy.

Formularz zgłoszeniowy

Program:

Język - ulubieniec logopedy.

Budowa anatomiczna, funkcje i kompensacje

Staw skroniowo - żuchwowy: mały, a skomplikowany.

Anatomia, biomechanika, kompensacje

Czaszka - kluczowy komponent SSŻ.

Ustawienie głowy, a staw S-Ż; nerwy czaszkowe

Szyja - ważny funkcjonalny trakt.

Anatomia, korelacje, oddech

Badanie logopedyczne.

Przebieg, strategia

Emocjonalne aspekty terapii logopedycznej.

Jak przygotować Pacjenta do badania?

Każdy moduł części teoretycznej połączony będzie częścią praktyczną.

M. in.: palpacja mięśni dna jamy ustnej i szyi, oddychanie, normatywne i nienormatywne przełykanie śliny, praca z postawą ciała Pacjenta.

Zwykle jest tak, że pierwszego dnia jest więcej teorii, pokaz palpacji i technik, a drugi dzień to podsumowanie, więcej palpacji i najważniejsze: ćwiczenie wszystkich technik na sobie nawzajem.

Metody:

Wykład problemowy, ćwiczenia praktyczne.

Uwaga:

Uczestnicy powinni mieć ze sobą: karimatę, kilka par rękawiczek jednorazowego użytku, kilka szpatułek laryngologicznych drewnianych.

Prowadzący:

mgr Jolanta Kosicka - logopedka, mioterapeutka, pedagożka, założycielka „Mówki Sztuki”. Pasjonuje się uważnym i nieinwazyjnym podejściem do dykcji stosując w terapii różne techniki manualne. Zajmuje się wadami wymowy osób dorosłych, przygotowaniem Pacjentów do terapii ortodontycznej oraz pracą z głosem przy całościowym spojrzeniu na układ mięśniowy człowieka, jego postawę ciała i nawyki. Łamie stereotyp, że do logopedy chodzą tylko dzieci. Uważa, że w każdym wieku można poprawić jakość i komfort swojego mówienia.

mgr Patryk Kardasz - fizjoterapeuta, dyplomowany terapeuta manualny, w trakcie certyfikacji koncepcji CRAFTA. Od początku drogi zawodowej związany z tematyką stawów skroniowo-żuchwowych i stale poszerzający wiedzę w zakresie powiązań okolicy orofacjalnej. Twórca Mechaniki Żuchwy, który za pomocą social mediów stara się popularyzować wiedzę na temat dolegliwości i terapii aparatu żucia.