Gabinet Logopedyczny
Kłębuszek
Marta Kuchnik

tel. 505 - 107 - 257

Czym jest Baśniowa Szkoła Rysunku?

To lekcje rysunku podawane wszystkimi zmysłami. Jak z lekcji rysunku zrobić prawdziwą przygodę? Trzeba ją opowiedzieć. Opowiedzieć tak, jak opowiada się baśń.

Można opowiadać słowem, ale też gestem, smakiem, dotykiem, słowem - wszystkimi zmysłami. Dzięki temu dziecko słucha baśni nie raz, ale kilka razy w tym samym czasie. Każda opowieść jest pretekstem do zabawy. Każda historia ma swoje własne rozwinięcia w postaci zabaw i gier, pobudzających zmysły i kreatywność, poprawiających koordynację, wykorzystują naturalną skłonność dzieci do ruchu.

Dzieci uczą się rysować a proste ilustracje do baśni powstają na oczach uczestników, stanowiąc podporę wizualną dla słów. Dzieci, rysując elementy opowieści, tworzą rekwizyty, dzięki którym akcja może posuwać się do przodu,    a uczestnikom o wiele łatwiej zapamiętać przekazywane im informacje.

 

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 4 - 8 lat.

Prowadzący: Mateusz Świstak

          "Z wykształcenia jestem polonistą, edytorem. Po Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzę warsztaty. Uczę rysować, uczę opowiadać. Piszę scenariusze komiksów, eventów, gier terenowych.  Współpracuję z Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Doświadczenie w pracy z dziećmi, zdobywałem pracując jako opiekun w Warszawie i Londynie. Pracowałem także przy produkcjach przedstawień dla dzieci w Teatrze Współczesnym z Krakowa. Wiele wiedzy przekazała mi także mama, która jest cenionym pedagogiem i kochanym przez dzieci nauczycielem. Współpracowałem z wieloma europejskimi uniwersytetami przy projekcie IDIAL i IDIAL4P, w którym tworzyłem layout podręczników do nauki języka niemieckiego. Doświadczenia w pracy graficznej, a także zamiłowanie do baśni, zbiegły się w projekcie „Baśnie na Warsztacie”."

Termin: 5 listopada 2016

Cena: 35zł (rodzeństwo 30zł)

 

 

Strony WWW Kraków - HSDesign.pl